Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Uus ITTF reiting. Quadri ARUNA meeletu tõus

Äsja uuendatud ITTF reitingus asetseb Quadri Aruna väga kõrgel 30. positsioonil. 26 aastane nigeerlane tõusis eelmise reitinguga võrreldes 42 kohta ehk oktoobri alguses oli tema edetabeli kohaks 72! Selline tõus maailma esisajas on haruldane juhus.
 
Veel muljetavaldavam on asjaolu, et veebruaris asetses Aruna alles 237-l kohal. Tänaseks päevaks 30-l kohal olev Aruna on kõrgeimal positsioonil asetsev Aafrika kontingendi mängija läbi ajaloo.
 
Säärane tõus oli võimalik tänu väga headele esitlustele hiljuti lõppenud ITTF LIEBHERR 2014 Men´s World Cup’l, mis toimus Düsseldorfis, Saksamaal. Just seal alistas Aruna Kenta MATSUDAIRA (WR 27), Alexender SHIBAEVi (WR 37) ja TANG Pengi (WR 14). Alles veerandfinaalis pidi aafriklane tunnistama maailma karikavõitja Zhang Jike 2-4 paremust (11-6,7-11,4-11,7-11,11-8,8-11).
 
Peale uut maailmareitingu ilmumist sõnas emotsionaalne Quadri: “See on nagu unistus. Kui nägin maailma edetabelit, puhkesin nutma, sest olin väga õnnelik. Kõik minu raske töö ja motivatsioon on muutunud hetkega võimatust, võimalikuks.”
 
Tundub, et must manner on leidmas uut tähte Quadri Aruna silmis, kes on pärit endisest Nigeeria pealinnast Lagosest. Loodame, et säärane eeskuju võib aidata leida pühendumust ka Eesti noorsportlastel, kes seovad oma elu lauatennisega. Kõva ja pühendunud trenni tegemisel on kõik võimalik.
 
Kõrgeimal positsioonil asetsev Eesti lauatennisist on Vallot VAINULA (WR 321). Talle järgnevad Aleksandr SMIRNOV (WR 334), Aleksandr LUSHIN (WR 467) ja Artjom HIISKU (WR 1127).
 
Naistest on kõrgeimal kohal Valeria PETROVA (WR 433). Veel on edetabelis Olesja KETŠKO (WR 442), Airi AVAMERI (WR 550), Reelica HANSON (806) ja Valeria SARYCHEVA (WR 943).
 
Kahjuks puudub reitingus tänavune Eesti meister Kätlin LATT, sest tema viimasest ITTF võistlusest on möödunud rohkem kui 4 kuud. Järgnevatel nädalatel on hea võimalus meie noormängijatel pääseda reitingusse ja teha ka tõuse, sest järgmisel nädalavahetusel on toimumas Haapsalus rahvusvaheline ITTF reitinguturniir „Estonian Junior & Cadet Open“ ning novembri viimasel nädalal osalevad meie parimad noorsporlased St. Peterburis „Russian Junior and Cadet Open 15th Memorial Nikolay Nikitin“. Lisaks detsembri esimesel nädalal toimub põhjanaabrite juures rahvusvaheline ITTF reitinguturniir „Finlandia Open“, kus osalevad meie parimad mees- ja naissportlased, seega loodetavasti pääseb Kätlin uuesti reitingusse.

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1