Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Lithuanian Openil oli edukaim Airi Avameri

14.-16. juunil testisid Eesti koondise kadetid vormi rahvusvahelisel turniiril Lithuanin Open. Võrreldes eelmise aastaga oli esindus stabiilselt edukam, parimaks tulemuseks jäi Airi Avameri poolfinaalikoht.

 

“Kui vaadata üldpilti, siis võib tulemusega rahule jääda,” kommenteeris peatreener Vallot Vainula, “Kui eelmisel aastal pääses alagrupist edasi vaid Lushin, siis sel korral teenisid koha põhitabelis viis sportlast kuuest.”Turniiri tase on Vainula sõnul mõlemal aastal olnud väga ühtlane ning kõigil põhitabelisse pääsenutel võiks hea õnne ja vormi korral olla võimalus turniirivõiduks.

 

Näiteks kaotas Toomas Vestli põhitabeli esimeses ringis noorele ukrainlasele Ilja Kanunnikovile, kelle vastu ta varem toimunud võistkonnaturniiril 2-0 eduseisus mängu pooleli jätma oli sunnitud. Kohtumine katkestati, kuna tulemus ei oleks lõppresultaati määranud, sest Vestli ja Artjom Hiisku mängisid ühel ajal ja Hiisku kaotusega oli kohtumise lõpptulemus otsustatud. Üksikmänguturniiril pidi aga Vestli sama ukrainlase paremust tunnistama ning hiljem tuli Kanunnikov ka esikohale.

 

Ka Airi Avameri kaotas poolfinaalis hilisemale turniirivõitjale poolakale Julia Slazakile. Võistkonnaturniiril pääsesid alagrupist edasi nii kadetid poisid (Hiisku-Vestli) kui ka tüdrukute esindusvõistkond (Avameri-Lissovenko) ja tüdrukute teine võistkond jäi alagrupis kolmandaks kahe võidu ja surnud ringiga.

 

Hetkel Aseri laagris peatuvale noortekoondisele saab Vainula sõnul noorte EM-iks hea põhi alla laotud nii treeningu kui ka võistluspraktika näol, sest lisaks Lithuanian Openile on enne tiitlivõistlust veel ees NETU Youth Haapsalus ning ka Balti noorte TOP.

 

“Võistluspraktika on tähtis kahel põhjusel,” rääkis Vainula, “loomulikult on oluline saada palju mänge erinevate vastastega - näiteks Lushin mängis aasta tagasi lühikese perioodi jooksu ligi 70 võistlusmängu -, kuid oluline on ka see, et treeneri-õpilase suhe areneks ning noored õpiksid tundma minu käekirja ning teaksid, mida ma neilt ootan.”

 

Eestit esindas Leedus kuueliikmeline koondis, kuhu kuulusid Artjom Hiisku, Toomas Vestli, Airi Avameri, Anita Lissovenko, Reelica Hanson ja Valeria Sarõtševa.

 

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1