Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Eesti koondist tuli vaatama 170 pealtvaatajat!

Jaanuari viimasel teisipäeval olid võistlustules meie rahvuskoondised. Joola Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri viimane kodumäng Kristiine Spordihallis oli vaatamata südile mängule siiski ootuspärane resultaat.

 

Narva ja Eesti lauatennise löögirühm (koosseisus Smirnov, Lushin ja Libene treener Vainula juhendamisel) võõrustas tugevatasemelist Sloveeniat eesotsas maailma 37. reketi Bojan Tokic’iga ning meie naiskond (Latt, Ketško ja Petrova treener Härmsi käe all) pidi alla vanduma Luksemburgile, kelle esinumber oli ei keegi muu kui maailma lauatennise tõeline suurkuju, kahekordne maailmameister ning Euroopa meister Ni Xia Lian.

 

Raske uskuda, aga Eesti koondise suurimaks saavutuseks senisel valikturniiril on meie koondiste populaarsus pinksihuviliste seas. Kui keegi oleks julgenud kuu aega tagasi ennustada, et vaatajate arv ulatub üle saja, oleks tal tõenäoliselt soovitatud maa peale tagasi tulla. Aga nagu varemgi täheldatud, siis lauatennise huvi on Eestis nähtavasti tõepoolest tõusuteel, sest vabariigi parimate lahinguid Euroopa tipptaseme vastu oli jälgima tulnud tervelt 170 inimest!

 

Võib öelda, et vaatamata numbritele – Eesti koondislased võtsid kuuest mängust kolm setti – tekitasid meie tipud närvikõdi nii vastasvõistkondadele kui ka pealtvaatajatele. Aleksander
Smirnovi mäng Saš Lasan’iga (Sloveenlaste kaitsemängija, maailma reitingus 158) kujunes väga põnevaks ja võitluslikuks. Peale avaseti võitu edu käest lasknud ja 1-2 kaotusseisu jäänud Smirnovil (WR 420) oli neljandas setis hea võimalus seis viigistada, kuid 10-9 edust ja kodupubliku eelisest jäi napilt väheks. Alexander Lushini (WR 1041) visa mäng maailma tipu lähedale kuuluva Tokic’i vastu ei päädinud küll setivõiduga, kuid näitas siiski, et meie väikeses lauatenniseriigis on olemas mängija(d), kellesse tasub panustada ja kelle jaoks tasub püstitada suuremaid eesmärke. Peale mängu tunnistas ka Tokic, et võrreldes Lasan’iga on Lushin’i stiil märksa ebamugavam ja edasiminekuks on vaja ainult kolme asja: trenni, trenni, trenni. Ka Toomas Libesel (WR 829) jäi Jan ŽIBRAT  (WR 251)  vastu setivõit seekord võtmata, kuid kahe vasakukäelise mängus oli piisavalt palju hetki, mis veidi soodsamalt lahenedes oleksid andnud Libesele paremad võimalused kohtumisse murrangut tuua.

 

Naiskonna avapartii tegi Kätlin Latt Tessy Gonderinger (WR 326) vastu ning avaseti võit andis lootust põnevaks kohtumiseks. Peale kindlat teise seti kaotust oli mäng mõlemapoolsete võimalustega, kuid sisukalt võidelnud Latt pidi vastase 1-3 paremust tunnistama. Maailmakuulsa Na Xia Lian’iga sai oskusi võrrelda juba 16-aastaselt Eesti meistriks kroonitud Valeria Petrova (WR 698). Pessimistlikult oleks võinud eeldada, et mäng tuleb ühepoolne, kuid Petrova osutas kodustatud hiinlannale kõva vastupanu ning pakkus kodupublikule nii mõnegi meeliülendava pallivahetuse. Ka Luksemburgi naiskonna treener Shen Zhujun kiitis Petrova tarka mängu eriti kahes viimases setis. Treeneril jätkus kiitusõnu ka Olesja Ketško’le (WR 679), kes pidi tunnistama Sarah De Nutte (WR 313 ) 1-3 paremust.

 

Kuigi Kristiine Spordihallis oli vaatajaid juba niigi 170, siis leidub kindlasti veel mitmeid pinksifänne, kelle jaoks ka nende mängude hiljem nägemine on väärt õppimismaterjal. Lähipäevil laeme üles kõigi mängude videofailid ning lisaks ka videointervjuud Sloveenia koondise esinumbri Bojan Tokic’iga ning Luksemburgi naiskonna treener Shen Zhujun’ga.

 

Joola Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri kokkuvõtte saab teha peale viimast mõõduvõttu, kui mehed kohtuvad Türgi meeskonnaga ning naised Bulgaaria naiskonnaga.

 

Mark Joa
ELTL meediajuht

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1