TOETAJAD

GOOGLE REKLAAM

Sa oled siin

Airi Avameri ja Vallot Vainula tulid Baltimaade meistriteks

Möödunud nädalavahetusel oli Eesti lauatennisekoondisel kaks pikka mängupäeva Baltimaade meistrivõistlustel Lätis. Auhinnakappi kogunes kaks kulda, kaks hõbedat ja üks pronks.

Laupäeval peetud võistkondlikel turniiridel jäi Eesti võistkondade arvele kaks teist kohta. Naised mängisid kõik suhteliselt võrdselt, kaotati Leedule 0-3 ning võideti Läti esimest ja teist võistkonda seisuga 3-1 ja 3-0, ainsa kaotuse pidi vastu võtma Maarika Toompere, kes kaotas 2-3 väga tasavägises mängus Inta Ilkenale. Meeste koondis jäi surnudringiga teiseks, võidutses Leedu ning kolmandale kohale jäi Läti. Esimeses mängus alistuti 1-3 Leedule, ainsa võidu sai Vallot Vainula, kes alistas väga enesekindlalt Arnoldas Domeika, järgnesid aga Lushini kaotused Gintautas Juchnale ning Arnoldas Domeikale. Nende kahe mängu vahel pidi kaotusekibedust tunnistama ka Rivo Saaremäe, kes kaotas Matas Viklasele 1-3. Järgnesid Läti esimene ja teine võistkond, keda võideti sarnaselt naiskonnale seisudega 3-1 ja 3-0. Läti esimese võistkonna vastu tõi Aleksandr Lushin 2 võidupunkti, alistades Arturs Reinholdsi 3-2 ja Olegs Kartuzovsi 3-0, Vallot jätkas enda enesekindla mänguga ning võitis samuti seisuga 3-0 Olegs Kartuzovsi, ainsa kaotse pidi vastu võtma Artjom Hiisku, kes kaotas Dainis Reinholdsile väga tasavägises mängus 2-3.

Pühapäevasel üksikmängude turniiril üllatas Airi Avameri väga hea mänguga, alagrupis alistas ta kõik vastased 3-0 (sh Insana Mahauri) ning sellele järgnes väga raske playoff tabel, kus alistas järjest kogu Leedu naiskoondise, veerandfinaalis Kristina Kazlauskaite 4-2 (6,7,-6,5,-8,9), poolfinaalis Vitalija Venckute 4-3 (-10,3,5,-11,5,-11,7) ja finaalis Egle Stuckyte (WR 262) 4-3 (-7,-7,8,4,-7,6,7), kes alistas eelnevas poolfinaalis Kätlin Lati 4-1 (4,5,-8,9,9). Maarika toompere laeks jäi alagrupp, kus jäi kolmandaks ühe võidu ja kahe kaotusega.

Meestest näitas väga enesekindlat mängu Vallot Vainula, kes kaotas kahe mängupäeva jooksul ainult ühe seti, üksikmängu veerandfinaalis Olegs Kartuzovsi vastu. Poolfinaalis alistas ta Gintautas Juchna ning finaalis Arnoldas Domeika, tulemusteks  4-0. Aleksandr Lushin jäi toppama veerandfinaalis kus kaotas Gintautas Juchnale 1-4 (5,-9,6,7,9). Rivo Saaremäe ega Artjoom Hiisku ei pääsenud alagrupist edasi, esimene jäi oma alagrupis kolmandaks teine neljandaks.

Eesti koondist esindasid meestest Vallot Vainula, Aleksandr Lushin, Rivo Saaremäe jaArtjom Hiisku ning naiskonnas mängisid Kätlin Latt, Airi Avameri ning Maarika Toompere.

Juba sellel nädalavahetusel lendab Eesti meeste koondis Portugali, kus toimuvad võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondis osaleb seal koosseisus: mängiv treener Vallot Vainula, Aleksandr Smirnov ja Aleksandr Lushin.