Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Pariisi MM lõppenud!

20. mai - Pariisi MM on lõppenud!

Üllatusi ei juhtunud ja hiinlased panid oma paremuse maksma. Tõepoolest ei jää taaskord muud üle kui tõdeda, et kui keegi Hiina paremiku alistada suudab, siis on see mõni hiinlaste seast ise. Sest finaalmängust jäid välja nii maailma esimene kui ka teine reket: Xu Xin kaotas ühepoolses poolfinaalis 0 - 4 Zhang Jike’le, kes tõepoolest sel turniiril järjekordselt näitas, miks tema kaelas need tiitlivõistluste kuldmedalid rippuma kipuvad - tõeline suurvõistluste mängija! Ning maailma nr 2 Ma Long pidi teed andma vanameister Wang Hao’le, kes on Zhang Jike finaalivastane olnud nüüdseks viimasel kolmel tiitlivõistlusel. Ning hakkab juba reeglipäraseks muutuma tõsiasi, et Zhang Jike nendes mängudes oma võtab. Kuldmedal tiitlikaitsjale finaalitulemusega 4 - 2!

Naiste esinumber Ding Ning ei suutnud naispaarismängus Li Xiaoxia’le “tagasi teha” ja peab leppima kuldmedalist ilmajäämisega. Seevastu Xiaoxia viib Pariisist koju kogu komplekti - kolm kuldmedalit!

Sellega lõpetame ülekande Pariisi MMist ja loodetavasti oli pinksisõpradele selline lähenemine meeltmööda. Tagasiside on vägagi teretulnud, sest juba mõne aja pärast algavad lauatennise maailmameistrivõistlused, kus on ka eestlastel medalilootused vägagi reaalsed. Järgmine ülekanne juba Bremenist, kui võistlustulle asub Eesti veteranide koondis eesotsas Rein Lindmäe’ga.

18. mai võistluspäeva lõpp - finishisirge!

Lõpp läheneb hirmuäratavalt kiiresti ja põnevusmänge on homme mitmeid. Tänase mängupäevaga selgusid aga juba esimesed maailmameistrid ja - üllatus-üllatus - tegu ei ole hiinlastega! Ja veelgi enam, Põhja-Korea kaks Kim-i alistasid segapaarismängus Lõuna-Korea paari. Seega, selles mänguklassis hiinlastel finaali asja ei olnud. See on loomulikult erand, mis kinnitab seniste reeglite järgi kulgevat asjade käiku. Meespaarismägu finaalis kohtuvad mõistagi kaks Hiina paari ja maailmameistri tiitlit läheb homme jahtima üksikmängus varakult langenud Ma Lin. Naispaarismängud jätkuvad uuel võistluspäeval poolfinaalidega, kuhu mahub üks paar Singapurist kolme Hiina naispaari keskel.
Naisüksikmänguga on jõutud finaalideni ning üllatuslikult ei mängi seal homme maailma esinumber Ding Ning, vaid kohtuvad hoopis hiinlannad Li Xiaoxia ning Liu Shiwen.
Meesüksikmängud on jõudnud viimase kaheksa mängijani ja sinnagi mahub nii mõnigi ootamatu nimi. Ma Lini alistanud jaapanlane Kenta Matsudaira suutis eelmises ringis põnevusmängu Samsonoviga 4 - 3 enda kasuks pöörata ning kohtub esimeses veerandfinaalis maailma esinumbri Xu Xin’iga. Märkimisväärne on ka sakslase Patrick Baum’i edusammud. Üllatusmees on enda selja taha jätnud nii Werner Schageri (4-0) ja Saksamaa suurlootuse Dmitri Ovtcharovi (4-1). Homme tuleb mehel rinda pista tiitlikaitsja Zhang Jike’ga. Omavahel on sunnitud sotid selgeks tegema Hiina vanameister Wang Hao ja tulevikulootus Yan An ning viimases veerandfinaalis kohtuvad kaks raskekaallast, maailma lauatennisefännide lemmikud Timo Boll ja Ma Long.

On mida oodata!

16. mai võistluspäeva lõpp - Hiina müür mureneb?

Tänane võistluspäev oli juba tõsine raskekaallaste võitlus. Langes nii maailmameistreid kui ka olümpiavõitjaid. Naiste lauatennise fännidele olgu öeldud niipalju, et 16 naise hulgast leiab üks tavaline eestlane ehk ühe nime, mida ta hääldada oskab. Asiaatide vahele mahub ainsana ukrainlanna Bilenko.
Meeste turniiriga nii kiirelt ühele poole ei jõuta ja homme mängivad edasi 64 parema hulka jõudnud. Sellesse seltskonda ei mahu seekord näiteks üheksanda asetusega paigutatud jaapanlane Jun Mizutani, olümpiavõitja Ma Lin (kes muide pole kunagi maailmameistriks üksikmängus tulnud) ega Euroopa lauatennise eilsed suurnimed Zoran Primorac, maailmameistrid Werner Schlager ja Jean-Michel Saive.

17. mail tasub silma peal hoida hiinlaste kohtumisel, kui reketid ristavad viimasel ajal kehva vormi näidanud tiitlikaitsja Zhang Jike ja Hiina 16-aastane tulevikulootus Fan Zhendong. Eesti fännidele tuttav Bojan Tokic, kes täna alistas sakslaste Bastian Stegeri läheb vastamisi Ma Longiga ning Kreeka tagantkäevirtuoos püüab kogemused maksma panna mängus teise Hiina tulevikumehe Yan An’i vastu.

15. mai - Eesti koondis turniiril ei jätka, alustavad favoriidid

Maailmameistrivõistlused on selleks korraks eestlaste jaoks lõppenud. Tulemused polnud küll mitte kõige meeliülendavamad, kuid samas on sellest turniirist meelde jätta palju positiivset. Meie kuuest mängijast pääses alagrupist edasi kolm (Tšistjakova, Smirnov ja Vainula) ning lähedal oli ka Lušin, kel jäi puudu vaid napp üks setivõit. Edasipääsejatest oli kõige lähemal järgmisesse vooru jõudmisele Smirnov, kes otsustavas setis maailma edetabelis 261. kohal paiknevale brasiillasele 5 - 0 edu ära kinkis.

Kurta ei saa ka paarismängude üle, sest Vainula-Smirnov teenisid kaks kindlat võitu Walesi ja Shotimaa paaride üle ning pidid eelturniiri lõpufaasis alla vanduma vaid põhitabelist esimesena välja asetatud tugevale Ungari paarile. Koos Olesja Ketško’ga suutis Vainula jõuda ka põhitabelisse, kuhu asetuse järgi olid loositud ka Tšistjakova-Smirnov. Mõlema paari teekond siiski esimeses voorus lõppes.

Meie mängijate tegemisi on olnud juba jooksvalt võimalik jälgida ka ELTL Youtube’i kanali vahendusel, mida eilne sünnipäevalaps Marko Männik Pariisist meile ette valmistab. Kahe päeva jooksul on üles laetud kümme videot Pariisi MM-ilt. Kindlasti leiab igaüks sealt enda jaoks põnevat.

Täna aga alustavad juba ka favoriidid ja põhitabelis on oma esimesed mängud teinud näiteks Hiina naised DING Ning, HU Limei ja CHEN Meng, mõned mängud põhitabeli esimesest voorust alles käivad. Tänasest on võimalik mänge jälgida ka otsepildis ning seda aadressil: http://ittf.com/ittv/

14. mai 15:07 - Eesti koondisel on olnud raske hommik

Alagruppidest edasi pääsenuna liikusid Vainula ja Smirnov mõlemad edasi playoff staadiumisse, kus tuli põhitabelisse pääsemiseks võita veel kaks mängu. Vallot kohtus esimeses voorus noore belglase Indeherbergiga (WR 271) ja pidi kahjuks 1 - 4 alla vanduma. Aleksandr kaotas samast klassist brasiillasele Calderanole (WR 261) napilt 3 - 4, kusjuures otsustavas setis juhtis Smirre 5 - 0! Meeste jaoks on individuaalturniir sellega kahjuks lõppenud.

Loosi tahtel tugevasse gruppi sattunud Valeria Petrova kaotas alagrupi esimesele paigutusele Martinsile (485) 1 - 4 ning Olesja Ketško jäi 2 - 4 alla maailma 500. numbrile Alverole. Sellega on kahe neiu individuaalturniir samuti läbi. Ainsana on üksikmängudes võistlustules veel Tatjana Tšistjakova, kes hommikuses teises alagrupimängus alistas Amare Janjeva kindlalt 4 - 0 ning vajab veel ühte võitu playoff faasis, et kindlustada koht põhitabelis. Eile õhtul pidas peatreener Vainula Tatjana edasipääsušansse võrdlemisi heaks.

Tatjana vastaseks playoffis on eesti publikule juba tuttav Tessy Gonderinger Luxemburgist, kes Tallinnas EM kvalifikatsioonimängus alistas tasavägises 3 - 1 mängus Kätlin Lati.

13. mai 22:15 - Mehed näitasid klassi
Eesti koondise mehed näitasid täna sisu ja võtsid peaaegu kõik, mis võtta andis. Smirnov ja Vainula pääsesid kindlalt alagrupist edasi ning Lušinil jäi triumfist puudu vaid üksainus sett, kui vastu tuli võtta napp 3 - 4 kaotus maailma 329. numbrilt Sanil Shetty'lt. Kusjuures, Lušin juhtis kohtumist 3 - 1.

13. mai 19:21 - Eesti koondislaste esimene voor edukas

Pariisi maailmameistrivõistlused on eestlastele alanud hästi, kui kuuest meie koondislaste üksikmängust on võidetud viis. Vaid Valeria Petrova pidi tunnistama 2008. aasta Euroopa meistri leedulanna Ruta Paskauskiene 1 - 4 paremust.
Tulemused:
Aleksandr Lushin - Mahbub Billah (WR 707) 4 : 0 VAATA VIDEOT MÄNGUST SIIN: http://bit.ly/10EbEyf
Vallot Vainula - Samat Beisenov (WR 803) 4 : 2 VIDEO SIIN: http://bit.ly/14hLyEs
Aleksandr Smirnov - Gregory Elensky 4 : 1 (WR 285) VIDEO: http://bit.ly/126l9rn
Valeria Petrova - Ruta Paskauskiene 1 : 4 (WR 110) VIDEO MÄNGUST SIIN: http://bit.ly/ZUZnWl
Olesja Ketško - Elina Modubashova (WR -) 4 : 0
Tatjana Tšistjakova - Baiba Bogdanova (WR 926) 4: 0

Alagrupid:

SHETTY Sanil WR 329
LUŠIN Aleksandr WR 939
BILLAH Mahbub WR 707 4:0

VAINULA Vallot WR 403
SOTO Kevin WR 764
BEISENOV Samat WR 803

SMIRNOV Aleksandr WR 409
CALVO Allan WR 731
ELENSKY Gregory WR 285 (seisuga Feb 2007)

TSISTJAKOVA Tatjana WR 367
JANJEVA Amare WR 948
BOGDANOVA Baiba WR 926

MARTINIS Catia WR WR 485
PETROVA Valeria WR 667
PASKAUSKIENE Ruta WR 110 (seisuga Nov 2012)

ARVELO Gremlis WR 500
KETŠKO Olesja WR 645
MODUBASHOVA Elina WR -

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1