Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Sa oled siin

LAUATENNISE GRAND OLD LADY – IRINA SAAR 85

Irina Saar puutus esimest korda kokku lauatennisega 1944.a Keilas „Puhkus ja Eluõõm“klubis.1947.a. tuli ta juba Harjumaa meistriks.1949.a. kuulus Irina Tallinna esivõistlustel esikolmikusse.Esimeseks spordiühinguks sai „Kalev“.Hiljem meelitati korraks „Spartakisse“.Alates 1953.a.aga jälle kalevlane.
 
Suure tahtejõu ja energiaga mängides oli tõus kiire tulema.1950.a. tuli Irina juba üleliidulistel „Spartaki“ meistrivõistlustel leedulanna Balaišene järel teiseks.Irina Saar on kolme Eesti lauatennise erilise hetke tunnistajaks.1955.a. üleliidulistel esivõistlustel võitsid eestlased 8-st kullast 6!!,nendest segapaaris Alfred Frants-Irina Saar.1959 Moskvas Rahvaste Spartakiaadil naispaaris kaksikvõit Eestisse-kuld Evelin Lestal-Helgi Pesur ,hõbe Signe Paisjärv-Irina Saar!!.1960.a.Kiievis NSVliidu MV naisüksikmängus kolmikvõit Eestisse-Lestal,Saar,Paisjärv!!
 
Kokku on pr.Saare medalikogus Üleliidulistelt esivõistlustest 1 kuld,4 hõbe ja 2 pronksi,lisaks Spartakiaadi hõbe.Võistkondlikult lisandus 2 hõbe ja 1 pronks Eesti võistkonna koosseisus.
Eesti MV-tel on kollektsioonis 4 kulda, 14 hõbedat ja 7 pronksmedalit.Võistkondlikult lisandus 2 meistritiitlit.Nendest viimane koos oma õpilaste Kersti Kübarsepa ja Milvi Kuivkaevuga 1968a. olles 40 aastane!
Suur oli Irina Saare panus Eesti lauatennisele treenerina 18 aasta jooksul.Tema õpilasteks on Helgi Pesur,Kersti Kelder-Kübarsepp,Zanna Aronštam,Milvi Kuivkaev,Eve Urva-Kiri ja veel paljud teised.
 
Soovime juubilarile südamest jätkuvat energiat,rõõmsameelsust ja tugevat tervist veel paljudeks aastateks tema ilusas Keila kodus kogu lauatennisepere poolt!
 
 
Eesti Spordiveteranide Liit,Tallinna Spordiveteranide Koondis,Eesti Lauatenniseliit.
 
T.Puntso

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1