Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Esmakordselt Koolide MM-l

Tallinna Koolinoorte meister -Nõmme Põhikool , osales Itaalias/Cagliaris Koolide MM-l.
Nõmme Gümnaasiumi õpilane, Kristel Treimann individuaalturniiril 32 seas.

Üle kahe aasta korraldab Rahvusvaheline Koolispordi Föderatsioon ( ISF ) koolilastele maailma meistrivõistlusi lauatennises. Võistlust korraldatakse võistkondadele ühe kooli baasil ning ka regioonide koondistele. Regionaalsed võistkonnad pääsevad võistlustele vaid siis, kui osaleb ühe kooli baasil koostatud võistkond. Võistluste peaeesmärgiks oli osalemine „ Ausa mängu „ –ja kultuuriüritusel, Eesti riigi tutvustamine rahvuskultuuride õhtul ja heade sportlike tulemuste ning kogemuste saavutamine. Esmakordselt osalesid võistlustel ka paralauatennisistid.
Koolide baasil loodud võistkondade võistlustel osalesid 16 riigi võistkonnad. Nõmme Põhikooli võistkond alustas võistlemist Inglismaaga . Meie tüdrukud hakkasid südilt vastu. Kaotasime 2-5 , aga mängud olid lõpuni võitluslikud. Järgmiseks tuli meil vastu võtta kaotused 0-7 Kreekalt ja 2-5 Iisraelilt. Edasi jätkasime kohtadele 9-16. Esimeses ringis kaotasime Türgile 0-4. Järgmiseks vastaseks oli Itaalia, keda võitsime 4-0. Jätkasime võistlust 13.-14. kohale, kus tuli siiski võtta vastu kaotus 2-4, kuigi võimalusi võitmiseks oli. Nõmme Põhikooli tüdrukutele oli see esimene rahvusvaheline suurvõistlus. Puudu jäi oskustest võtta ära seti lõpud ning võita. Tihti juhiti terve sett ja hiljem kaotati see kas 9-11 või 10-12. Suurvõistluste kogemuse puudumine andis lastel tunda.
Regionaalvõistkondade tase oli tunduvalt tugevam, kui koolide oma. Sattusime ühte alagruppi Türgi, Inglismaa ja Hiina võistkondadega. Eesti noortekoondise kandidaadid Kristel Treimann, Johanna Christjanson ja Marion Tamm mängisid tasavägiseid ja pingelisi kohtumisi, kuid kahjuks lõppesid need vastase võiduga.
Türgile kaotasime 1-6. Ainsa punkti suutis tuua Kristel Treimann. Hiinale tuli alla vanduda 0-7 ning Inglismaale kaotasime 1-6. Siin toodi ainuke punkt paarismängus Christjanson /Treimann. Edasi jäädi mängima kohtadele 5-8. Esimeseks vastaseks Prantsusmaa. Mängud olid ääretult tasavägised. Seti lõppe aga enda kasuks pöörata ei suudetud. Vastu tuli võtta kaotus 1-4. Punkti tõi võistkonnale Johanna Christjanson. Järgmiseks vastaseks saime Kreeka. Kristel alustab toreda võiduga 3-2. Seejärel tulevad Marioni ja Johanna kaotused ning ka paarismäng kaotatakse 2-3. Kahju! Tüdrukud on pettunud, sest tuleb jälle kaotus 1-4 Kreekale. Tüdrukutel andis tunda rahvusvaheliste suurvõistluste kogemuste vähesus. Nende mängutaseme tõstmiseks oli see võistlus aga hindamatu väärtusega.
Väga põnevaks ja huvitavaks kujunes segapaarismängu turniir, kus paarilised loositi paaridesse. Kui paar kaotas, siis oli talle võistlus lõppenud. Kui paar võitis, siis pääses ta edasi järgmisse ringi ning sai endale loosiga uue paarilise. Paarismängu olid kaasatud ka paralauatennisistid. Nõmme Põhikooli õpilasel Sandra Puusepal oligi esimeseks paariliseks ratastoolis võistleja. Mäng küll kaotati 2-0, aga Sandra mängu tuli kiitma paarilise treener, kes tänas ka Eesti treenerit väga sümpaatse ja hea mängu eest.
Individuaalturniiril osales 97 tüdrukut ning esimese 32 mängija seas 16 Hiina mängijat. Eks see räägib iseenda eest. Meie parima mängijana jõudis head mängu näidanud Kristel Treimann 32 tugevama hulka. Esimeses ringis võitis 64. asetuse saanud Kristel Tšehhi võistlejat Mikova Karolinat, kes oli saanud endale 65. asetuse. Teises ringis oli vastaseks võistluste esimese asetuse saanud Hiina mängija Jiang Yue . Vastane oli vigastanud oma põlve ning üritas võistlust lõpuni mängida. Nagu me kõik teame on Hiina sportlastel katkestamine keelatud. Ka vigastusega tuleb võistelda lõpuni. Meenutagem olümpiamängudel iluuisutamises juhtunut. Kristel suutis ennast kokku võtta ja võita 3-1. Järgmiseks vastaseks sai Kristel Kreeka võistleja, kes oli 33. asetusega. Kahjuks ei õnnestunud selles kohtumises oma parimat mängu mängida. Tuli kaotus 0-3 ning 17-32 koht.
Koolisport pakubki õnneks väärtuslikke kogemusi ilma,et peaks kaotustest väga kurvastust tundma. See ongi õppimise ja kogemuste saamise koht. Kogemusi saadi palju ja tüdrukud leidsid ka palju uusi sõpru-tuttavaid kellega edasi suhelda. Lapsed olid võistlusvaimulised ja tänulikud, et Eesti Koolispordi Liit andis neile võimaluse osaleda rahvusvahelisel suurvõistlusel.
Kahjuks spordis ongi nii, et täna napp kaotus võib tulevikus anda kaaluka võidu. Väga hästi korraldatud võistlus, ekskursioon Cagliari pealinna ja rahvuste õhtu kujunesid meeldejäävaks! Suurimad tänud meie toetajatele – HMN, Nõmme LOV, Eesti Koolispordi Liit, Kultuurkapital, Balteco AS, TOP Marine, Alar Tamming, Tallinna Haridusamet, Nõmme Põhikool,Stefan Friman, Tõnu Hiob. Tänu teile õnnestus Nõmme Põhikooli ja Nõmme Spordiklubi lastel saada hindamatuid kogemusi .

Marko Jakobson

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1