Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Eesti Meistrivõistluste kuupäeva muudatusest - täiendatud

Head lauatennise huvilised!

Neljapäeval kogunenud Eesti Lauatenniseliidu juhatus muutis kolme poolthääle ja ühe vastuhäälega Eesti Meistrivõistlsute kuupäeva. Miks? 

Eesti Lauatenniseliidu huvides on, et meie parimad, kes on taganud koha rahvusvahelistele võistlustele, sealt ka osa võtaksid ja tooksid Eestile häid tulemusi. Seekordki sõidab Airi Avameri koos Vallot Vainulaga U21 Euroopa Meistrivõistlustele. Miks koos Vallotiga? Vallot on Eesti koondise treener ning tema tööülesanneteks on Eesti koondislaste juhendamine, et juhendatav suudaks anda endast maksimumi ning võidelda nii kõrgete kohtade eest. Eelmisel aastal jõudis Airi kogunisti paarismängus veerandfinaali. Need on tulemused, mille alusel Eesti Lauatenniseliit saab küsida toetusi nii riigilt kui erasponsoritelt. Kuna sel aastal vähenes Kultuuriministeeriumi poolne tegevustoetus ligi 9000 euro võrra ehk 40% ja seda miks? Sest harrastajate arv vähenes ning suur põhjus oli ka see, et 7 klubi jätsid esitamata majandusaasta aruanded või andmed spordiregistrile. Seega peame nüüd pingutama igal rindel, et riigi poolne toetus järgmine aasta oleks jälle selline, mis tagaks ala jätkusuutlikuse. 

2018 aastal, mil toimusid EMV ja talimängud samal ajal, osales Eestikatel 76 mängijat. Tugevatest, kes oleks võinud võidelda veerandfinaalide eest, puudus vaid Nikonorov. Tugevaid oli puudu veel aga nemad ei osalenud ka samal ajal toimunud talimängudel või ei osalenud nad ka aasta enne seda eestikatel, kui EMV ja talimängud olid eraldi aegadel. Siit tekib kaks küsimust, millele võiksite te kõik vastata

1. Kas Eesti Lauatenniseliit peab pingutama selle nimel, et meie meistrivõistlused oleksid tugeva tasemelised? 

2. Või peab Lauatenniseliit pingutama selle nimel, et rahvaspordiüritus "Eestimaa Talimängud" oleksid tugeva tasemelised? 

ETTU ja ITTF on andnud riiklike meistrivõistluste jaoks ühe kuupäeva (02.03 - 03.02.2019) ning lauatenniseliidu poolne viga oli see, et me kohe alguses ei pannud kalendris seda sellele ajale ning pidime nüüd nii vähe aega enne võistlusi seda muutma. Järgmisel aastal oleme targemad. 

Eesti Lauatenniseliidu huvides on see, et meie parimad osaleksid Eesti Meistrivõistlustel ning me selgitaksime tõelise Eesti Meistri, kus kõik tugevad on kohal. Lisaks, kui me võtaksime võimaluse Airil ning Vallotil osaleda Eesti Meistrivõistlustel siis ei oleks võimalust Airil ega ka Vallotil meistriks tulemise puhul praeguste koondisekriteeriumite järgi saada järgmine aasta koondise esinumbri kohta ning peaks hakkama välisvõisltustel ise maksma. Kriteeriume saab küll muuta aga kas see oleks siis jällegi aus nende suhtes, tulevad meistriks? Mõtte koht. 

Lisaks maksab EOK Eesti Lauatenniseliidule toetust Airi tulemuste eest kord kvartalis pisut rohkem 700 eurot ning lisaks treeneri toetust 375 eurot. Airi tulemuste sisse on arvestatud kõik rahvusvahelised tulemused kui ka Eesti Meistritiitel. Väiksele alaliidule on äärmiselt oluline selliste toetuse laekumine. 

Eesti Lauatenniseliit vabandab kõigi sportlaste eest, kellel olid juba plaanid tehtud osaleda mõlematel võistlustel. Kuid palume sellegi poolest mõista meid, miks seda tegime. Kui meie väikesest riigist pärit sportlane pääseb tugevale rahvusvahelisele võistlusele siis me peame loomulikult seal osalema ning ei tohi võtta võimalust sellel sportlased tulla Eesti Meistriks. Meilt nõutake pidevalt tulemusi rahvusvahelistel võistluselt ja nüüd kui me selle järgi läheme ja teeme selleks kõik, ei tohiks te olla pahased. 

Mõistvale suhtumisele lootes

Eesti Lauatenniseliit

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1