Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

Võrust Põlvasse

Lõuna-Eesti on väike piirkond, kus järjest enam hakkab populaarsust koguma lauatennis. Aastad mängimist on viinud selleni, et osaliselt teevad Põlvamaa ja Võrumaa lauatennisistid koos trennigi. Meie kandi pinksiaasta suursündmuseks olid Võru võistlused. Iga aastaga kallinev saalirent Võrus viis selleni, et kolisime enda võistlusega Põlvamaale. Võistlus sai korraldatud varem lauatennisest puutumata saalis.
Pühapäeval, 24. jaanuaril, toimusid Põlva Põhikoolis Lõuna-Eesti rahvusvahelised lauatennisevõistlused. Kamp aktiviste sättis päev varem saali võistlusvalmiks. Enam kui tund varem olid esimesed huvilised kohal ning saal hakkas rahvaga täituma. Kiiresti organiseeriti saali veel üks laud, et päev liiga pikaks ei kujuneks. Kohe mängupäeva alguses said suurüllatusega hakkama Virumaa mängijad, kes jätsid võistlusele registreerimata Janno Malmi. Kuna antud viga ei avastatud koheselt jäigi mees pealtvaatajate pingile. Teise üllatuse tegid kümmekond kohalikku noort poissi, kes ei julgenud võistlusest osa võtta. Reketid ja osavõtutasu taskus, kuid meile teadmata põhjustel end kirja ei pandud. Siinkohal tõttas rõõmuga appi Mooste lauatennisetreener Jaak Villems, kes korraldas koridoris poistele väikse turniiri. Järgmine kord lubasid poisid ikka suurde saali tulla.
Võistluse juurde tagasi tulles - üksikmängus osales 58 sportlast ja paarismängus 15 paari. Kohal oli rahvast Võrust, Põlvast, Elvast, Tartus, Petserist, Aluksnest, Virumaalt ning paljudest teistest väiksematest kohtadest. Plussringis suuremaid üllatusi polnud. Esimeses poolfinaalis alistas Mihkel venna Mart Pae ning teises Mikhail Vasiletc Andres Hõraku. Haarava finaali võitis Mihkel Pae tulemusega 3:1. Ka kolmanda koha selgitamine oli põnev. Kõik teised olid juba lõpetanud, kui Mart Pae lõpuks seisuga 3:2 alistas Andres Hõraku. Samas kasutati iga vaba lauda soojenduse tegemiseks, sest 5 tundi võistlust ei olnud täitnud võistlejate mänguisu.
Oli aeg asuda paarismängu kallale. Paarismängu teeb äärmiselt huvitavaks tõsiasi, et võitjat ei oska ette ennustada. Pealtvaatajate pingile jäetud Janno Malm oli täis võiduhimu, mis üksikmängust saamata jäi ning tuli koos Jaanus Lokotariga paarismängu meistriks.
Järgmine võistlus Põlva Põhikoolis toimub 16. aprill ning selleks võistluseks plaanime lisaks juhendis lubatule veel täiendada auhinnalauda. Kuna laudu meil jagub, siis võtame plaani korraldada pisematele fännidele väikeses koridor-saalis oma turniiri, kust saaksid edaspidiseks julgustust. Võistluse peakorraldaja tänab abistajaid, kellega koostöös korraldati Lõuna-Eesti pinksivõistlus.
Erilist tänu tahaks avaldada meie pikaajalistele koostööpartneritele Madis Tsäkole (RIS Ehitus) ja Peeter Piirisillale (Piirjoon OÜ), kelle abiga taoline ettevõtmine teoks sai. Samuti täname AS Eesti Pagarit, kes kostitas sportlasi maitsvate saiakestega ja premeeris tublimaid hõrkude kookide-kringlitega.