Avaleht

TOETAJAD

   

GOOGLE REKLAAM

Veateade

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.lauatennis.ee/htdocs/web/includes/common.inc).

Sa oled siin

ELTL president Jaanus Karilaid käis otsimas paremaid koostöövõimalusi Eesti Olümpiakomiteega.

17.12.2015 toimus kohtumine ELTL presidendi Jaanus Karilaiu ja EOK peasekretäri Siim Suklese vahel, otsimaks tihedamat koostööd alaliidu ja EOK vahel. ELTL poolt võttis osa ka juhatuse esimees Marko Männik. ELTL andis ülevaate oma probleemidest ja tegevustest ja EOK tutvustas finantseerimispõhimõtteid sportlaste ja alaliitude toetamise osas.
 
Teatavasti, koos EOK presidendi Neinar Seli saamisega EOK presidendiks, toimus muutus EOK strateegias, kus alaliidu peatreeneri toetus ja vähemalt ühe sportlase toetus likvideeriti. Seetõttu jäi ELTL ilma toetusest, millega finantseeriti Aleksandr Lušini treeningettevalmistust + treeneritööd ümmarguselt 1000€/kuus. Arvestades EOK tänast ca 6,4 miljoni suurust eelarvet on see tegelikult prioriteetide küsimus, kuidas sport arendatakse. Tänase poliitika järgi saavad toetust vaid need sportlased ja alaliidud, kellel on vähemalt kvalifitseerumislootust Olümpiamängudele. Lauatennises on see ääretult keeruline spordiala populaarsuse ja lühikese kvalifitseerujate nimekirja tõttu. Seega, EOK pole hetkel see organisatsioon, mis toetaks tasakaalustatud arengut sõltuvalt alaliitude arenguvajadustest ajahetkel. Lihtsad ja selged reeglid on küll omal moel hea, kuid peenhäälestuseta loobutakse võimalustest pikemas perspektiivis. EOK sõnum on ühene - seeme tuleb mulda panna alaliidul endal ja arendada sportlasi maailmatasemele teisi võimalusi leides. Kui tase on käes, siis algab EOK toetus madalaimalt tasemelt ehk ca 300€/kuus ja parimatele ca 5000€ euroni kuus sportlase kohta.
 
EOK tunnustuseks peab ütlema seda, et siiski säilis Aleksandr Lušini toetus, mis sisaldab majutust ja toitlustust Audentese Spordikoolis. Negatiivne otsus tuli alaliidule aga mõned aastad tagasi, kui Audentesesse olid valmis õppima asuma Airi Avameri, Toomas Vestli ja Aaro Õismets. Noored läbisid väga edukalt katsed ja ka tulemused olid piisavad, kuid eelarve vähesuse põhjendusel EOK toetust ei eraldanud. Noorte baasil oli alaliit valmis looma tulemuspordi üksust, kui Audenteses oleks moodustunud treeninggrupp. Välja tuli siis ka omalaadne nüanss. Audentes saab eelarve riigilt koos õpitellimusega. Samas on see riiklik tellimus spordialadele, mis on Audenteses põhispordialad. Lautennis sinna ei kuulu. Seega muude spordialade parimad noored saavad toetatud läbi EOK, juhul kui on selleks ette nähtud vahendeid.
 
Kuigi ELTL sportlasi olümpiaettevalmistuse raames tänase poliitika järgselt ei õnnestu toetada (ca 70% EOK eelarvest), siis mingid võimalused siiski on. Rahvusvaheline Olümpiakomitee toetab spordialade arendusprojekte, kui sellele on rahvusvahelise alaliidu (ITTF) toetus. Projekti vahendid suunatakase sellisel juhul läbi EOK. Samas, igal aastal on selleks igale riigile määratud piiratud ressurss, mida jätkub ühele alaliidule. Summad võivad ulatuda kümnete tuhandete eurodeni projekti kohta. Seega tuleb leida väga hea põhjendatusega suur projekt tulemusspordi arendamiseks ja võtta järjekorda teiste spordialade kõrval.

GOOGLE REKLAAM

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1