TOETAJAD

GOOGLE REKLAAM

Sa oled siin

XXXII Sakala karikasarja 1. etapi tulemused / RIS Ehitus AS auhinnavõistlused

Pühapäeval 27. septembril 2015 toimus Viljandis 32. Sakala karikasarja 1. etapp, mis mängiti RIS Ehitus AS auhindadele.
Võistlusel osales 112 mängijat Leedust, Lätist, Soomest, Venemaalt ja Eestist.

Võistluse esimese üllatuse vormistas 1/8 finaalis Mihkel Pae (Tartu SS Kalev, reitingus nr 26) alistades Igors Sidorovs'i 3-2 (Läti reitingus nr 4). Kusjuures oli Mihkel kaotusseisus 0-2 ja vastasel oli kaks matšpalli. Seejärel kohtus Mihkel veerandfinaalis Aleksei Nikonorov'iga (Maardu LTK, reitingus nr 3) ja ka seegi kohtumine oli tasavägine. Mihkel omas ka selles matšpalli, aga seekord oli Aleksei veel parem 3-2. Poolfinaalis kohtus Aleksei esimest paigutust omanud Valdas Martinkusega (Leedu reitingus nr 6). Aleksei näitas väga head ja kindlat mängu ning oli vastasest üsna kindlalt üle 3-1 (4;7;-4;9) ja jõudis üllatuslikult finaali. Teises poolfinaalis kohtusid oodatult Paulius Gura (Leedu reitingus nr 8) ja Olegs Kartuzovs (Läti reitingus nr 1). Paulius oli oma kaitsemänguga ka seekord kindlalt üle 3-0 (6;7;6). Finaal oli seekord parem viiest ja tõotas tulla põnev, sest Aleksei oli vastase mängu saanud õppida juba eelmisel nädalavahetusel ja eilsel Sakala GP-l. Vaadates üldist võistlejate rivistust, siis Aleksei oli ainuke mängija, kes täna oleks suutunud midagi tugevate leedukate vastu midagi teha.
Finaal saigi väga tasavägiseks 3-2 (7;-9;8;-3;10), võitis Paulius Gura. Kusjuures Aleksei omas otsustavas geimis ka matšpunkti ja vastase käsi juba värises.

Parimad eriklassides:
Parim naismängija: Jekaterina Meshchaninova (Venemaa)
Veteran 40+: Raini Tsäko (Viljandi LTK Sakala)
Veteran 60+: Voldemar Tusis (Türi)
Parim naisjuunior: Valeria Sarycheva (Pärnu LTK Vint-90)
Parim meesjuunior: Andreijs Cemirtans (Läti)
Parim meeskadett: Mart Luuk (Pärnu LTK Vint-90)
Parim naiskadett: Sofia Geroiskaja (Maardu LTK)

Teised võistluse tulemused leiad SIIT / RESULTS
Järgmine etapp toimub 25. oktoobril 2015 Viljandis (päev pärast Eesti võistkondlike 1. mängupäeva)